Tikslas – ugdyti asmenybę

Mūsų istorija

Tradicinio karate do klubo “Tikslas” susikūrimo istorija ne visiškai tradicinė. Veiklos pradžios impulsu 2005 metais tapo, dabartinio klubo vadovo Rolando Kvedžio natūralus poreikis prasmingai praleisti laisvalaikį su savo vaikais, sudominant juos fiziškai lavinančia veikla, ir sveiko gyvenimo būdo propagavimu bei sportinių rezultatų siekimu. Praleistas laikas ir panaudoti iš studijų laikų karate treniruotėse prisiminti pratimai buvo lemtingi – vaikų žingeidumas tiesiog nebeleido sustoti. Toliau prie jų prisijungė draugai bei tai sužinoję pažįstami.

Taip 2006 metų pabaigoje buvo oficialiai įregistruotas Tradicinio karate klubas „TIKSLAS“.

2007 metais sekė narystė Lietuvos tradicinio karate-do asociacijoje (LTKA) ir pirmieji oficialūs startai Lietuvos tradicinio karate-do čempionatuose bei turnyruose, iš kurių ir iki šių dienų klubo „Tikslas“ sportininkai sugrįžta su teigiamomis emocijomis ir medaliais.

2011 metais į klubo veiklą su ilgamete pedogogine patirtimi ir ugdymo organizavimo magistro laipsniu prasmingai įsiliejo Dalytė Kvedienė, kurios žinios į klubo „Tikslas“ užsiėmimus įnešė daugiau efektyvesnį ugdymą užtikrinančios metodikos. Šie metai taip pat klubui buvo svarbūs ir plėtros prasme, nes buvo vedami jau ne tik Vilkijoje, bet ir dvejose Kauno miesto mokyklose.

2012-ieji klubo „Tikslas“ raidoje atvertė ir tarptautinį puslapį, kai keturi klubo sportininkai buvo pakviesti atstovauti Lietuvos rinktinę Lenkijoje įvykusiame XVI Pasaulio tradicinio karate-do čempionate, o viena jaunoji sportininkė – dalyvauti tuo pat metu vykusiame Pasaulio vaikų taurės turnyre.

2014 metai Tradicinio karate-do klubo „Tikslas“ istorijoje buvo pažymėti juoda spalva. Bet karate-do kelyje, tai didis meistriškumo įvertinimas už įdėtas pastangas. Iš karto 4 klubo atstovai sėkmingai išlaikė juodojo diržo egzaminą ir tapo 1-jo Dan meistrais.

2015 metais klubas „TIKSLAS“ pradėjo ir ugdymo organizavimo veiklą, orientuotą į kryptingą popamokinį moksleivio laisvalaikio užimtumą, kūrybiškai tęsiant pamokose gautų žinių gilinimą ir įtvirtinimą.

Tais pačiais metais Lietuvoje įvykusiame Europos tradicinio karate čempionate teisėjauti buvo pakviesti ir 2 klubo „Tikslas“ atstovai. Nuo pat įstojimo į LTKA, klubas „Tikslas“ aktyviai dalyvauja įvairiuose LTKA organizuojamuose aukšto sportinio meistriškumo rengimo seminaruose ir teisėjų kursuose. Klubo vadovas taip pat yra ir LTKA valdybos narys.

Svarbu! Žodžių junginio „tradicinis karate-do” vartojimas karate klubų ar federacijų pavadinimuose dar nereiškia, jog jie iš tiesų moko tradicinio karate-do. Tik organizacijos, priklausančios Pasaulinei budo karate asociacijai (WBKA), o Lietuvoje – Lietuvos tradicinio karate asociacijai (LTKA) propaguoja ir moko tikrojo, originalaus, japoniško karate do meno. Tik šių organizacijų išduoti diplomai, licencijos, sertifikatai, organizuojamos varžybos, stovyklos, seminarai turi oficialų statusą tiek mūsų šalyje, tiek visame pasaulyje. Todėl prieš pasirenkant tradicinio karate do klubą Lietuvoje, rekomenduojame pasitikrinti savo pasirinkimą Lietuvos tradicinio karate asociacijoje